Се запали автобус што превезувал педесетина ученици на екскурзија во Хрватска. Според првичните информации, нема повредени.

Автобусот возел на релација Имотски – Загвозд, јавија хрватските медиуми.

Увидот е во тек.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.