Нуркачи синоќа во езерото Чинги Линги го пронашле телото на 11-годишното момче кое во водата исчезнало околу 19 часот.

Целото семејство, мајката, двајцата синови и двете ќерки, отишло на капење, а момчето исчезнало пред очите на мајката.

Пливачите во близина сведочеле дека одеднаш таа очајно почнала да вика дека се удавил нејзиниот син.

Дваесетина лица почнале да го бараат за да го спасат, но безуспешно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.