Петнаесетгодишно момче се удавило во Дрина кај Братунац, потврдил портпаролот на полициската управа Зворник, Милјан Бобар.

Момчето се удавило на Рајската плажа, а по дојавата околу 16.45 часот полицијата и медицинското персонал отишле на местото на настанот, додал Бобар.

Лекарите се обиделе со реанимација, но не успеале да го спасат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.