Во текот на вчерашниот ден е уапсен 41-годишниот Саша У. од Крушевац, Србија, за кого постои сомнение дека ја силувал својата внука стара 13-години, која вчера се породи со мртвороденче.

Како што пренесува српски „Новости“, во тек е медицинко вештачење со кое треба да се утврди што точно си случувало и дали навистина чичкото, како што сведочи девојчето, е одговорен за силување.

Девојчето се наоѓа на гинеколошкото оделение во болницата во Крушевац.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.