Романскиот министер за спорт Јонут-Маријан Стро се најде на потсмев во јавноста откако при едно јавување на Скајп каде даваше изјава се виде дека не е соодветно облечен.

Тој наместо тренерки или панталони беше само по црни боксерки кои убаво се видоа кога камерата за нереќа се лизна надолу.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.