Директорот на Гранд, Саша Поповиќ посочил пред почетокот на снимањето на шоуто „Звездите на Гранд“, по долгата пауза, дека тој и Лепа Брена (59) донирале 220.000 евра за медицинска опрема за српските болници.

Поповиќ вели дека се одморил за време на пандемијата на коронавирусот, со оглед дека не му било дозволено да излезе од куќата, затоа што тој е во категоријата „65+“.

„Излегов еднаш, до Кеба или Брена, претпоставувам, и веднаш папараците ме фатија. Не излегов 51 ден, добро се одморив, знаев дека тоа ќе помине еден ден. Кога ја правите оваа работа веќе 40 или повеќе години и тогаш сето тоа запира преку ноќ, секако дека ви недостасува. Но, што се однесува до мене, имав убав одмор и едноставно сега сум одморен и подготвен за продолжување на сезоната“, изјавил Саша.

Како пензионер, тој автоматски добил 100 евра од државата и не ни морал да аплицира.

На прашањето што ќе стори со нив, тој рече:

„Па … Мислам дека ќерка ми ги зеде тие 100 евра“.

„Добив 100 евра, но јас и Брена имавме група наши пријатели, со кои уплативме помош од 220.000 евра, за набавка на медицинска опрема“, посочил Поповиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.