Во пауза помеѓу два состанока со европските претставници и со тимот за унапредување на животната средина претседателот на Србија Александар Вучиќ објави фотографија со вработените во кујната на Претседателството на Србија.

Вучиќ им помага на готвачите и ужива, како што наведува, во мирисот на сармата која се крчка за понеделник.

 Им благодарам на прекрасните готвачки Јованка Петровиќ и на Гордана Ненадовиќ, како и на Шчепан Рељич, дека не им е тешко во сабота да работат и дека секогаш подготвуваат најдобра храна за вработените и за нашите гости – напиша Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.