Пред претседателот на Русија ќе бидат изнесени најдобрите домашни специјалитети и вина. Ќе биде подготвена и риба , која тој многу ја сака.

Шефот на дипломатијата отркива дека во чест на гостинот научил нови песни.

Путин во четврток доаѓа во посета на Србија каде ќе го чуваат дури 7.000 специјалци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.