Полицијата во Перу веќе шест години го бара Бранко Драгичевиќ, викан Бранко Колорадо и нуди 25.000 долари за информација за него.

Тој е главен нарко бос во Јужна Америка и е во бегство од 2015 година. Тој го контролира извозот на кокаин од Јужна Америка во Европа.. Групата на Бранко се вика „Сарма“ и продаваат најчин кокаин со контролиран квалитет.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.