Едно лице загина, а најмалку две се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се сличила во населбата Бресница, недалеку од Врање, Србија.

Во сообраќајната несреќа учествувале две возила. Загинатото лице се возело во автомобилот „голф“ со српски регистарски таблички, кој по судирол излетал од патот. Неколку од патниците се повредени, пренесува српски „Телеграф“.

Според порталот, во другиот автомобил полесно повредени се двајца македонски државјани. Тие се враќале од Холандија, каде само што го купиле автомобилот.

Повеќе детали се најавени за подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.