Поранешниот албански претседател и премиер, Сали Бериша на својот фејсбук профил објави видео каде две познати синдикалци, Фикири Ѕибри и Кол Никола физички се нападнаа во студиото на една албанска емисија, поради различните ставови за протестите во државата. За повеќе погледенете го видеото:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.