Мирослав Шкоро и официјално објави дека ќе се кандидира на претседателските избори пренесуваат медиумите.

Популарниот музичар, Мирослав Шкоро (56) денеска претпладне би требал да се уклучи во трката за претседател на државата. Тој уште пред 11 години влезе во политичките води и дури беше и во Собрание, но се повлече по само девет месеци.

Во јавноста е создадена слика дека сите политичари се корумпирани, дека се бескорисни и крадци, на кои им е важна само фотелјата, добра плата, два месеци годишен одмор и пензија. Јас не сум таков и ништо од тоа не ми е важно – изјави Шкоро, кога во летото 2008. се повлече од политиката.

Но сега, ако се верува на анкетите и тоа како има подршка од избирачите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.