Големо внимание во Србија предизвика информацијата дека синот на претседателот Александар Вучиќ има корона. Според нив, тоа е уште еден „пи-ар“ потег на Вучиќ со цел на српските граѓани да им укаже колку е сериозна состојбата и оти секому може да му се случи да се зарази.

Се прашуваат како е можно Данило да е заразен а тоа да не е неговата ќерка Милица. Тие заедно пред неколку дена носеа хуманитарна помош за старите лица. Таа фотографија во медиумите лично ја покажа премиерката Ана Брнабиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.