Целиот регион веќе со денови пишува за скандалозниот Рекет на Бојан Јовановски познат како Боки 13.

Утрово речиси повеќето српски медиуми бурно следејќи ја ситуацијата во Македонија го објавија и второто видео од Рекетот каде се слушаат разговори помеѓу бизнисменот Орце Камчев, Боки 13 и Катица Јанева.

Но, српските медиуми на големо пишуваат и дека се тресе владата во Скопје.

Српски „Информер“ пишува: СЕ ТРЕСЕ ВЛАДАТА ВО СКОПЈЕ! Италијански медиум објави нова снимка која докажува дека Заев и Боки 13 се заедно…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.