Рамуш Харадинај е многу економичен, но тоа изгледа не и се допаѓа на Медлин Олбрајт, која, судејќи по изразот на лицето очекувала подобар подарок за време на денешната посета на Косово.

Имено Харадинај во знак на благодарност на Медлин и подарил поштенска марка со нејзиниот лик, но американската менторка, судејќи според киселиот изра на лицето, не била многу воодушевена од подарокот. Веројатно за возврат на независнота на Косово, очекувала нешто повеќе. Макар некој брош, по кои беше своевремено позната во светската политика.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.