Поранешниот косовски премиер, Рамуш Харадинај ја претепал својата сопруга, пишува косовскиот портал „Бота сот“.

Извори од Ургентната клиника во Приштина за „Бота сот“ откриваат дека ноќеска имале случај од семејно насилство.

Имено, станувало збор за поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, за кого се тврди дека ја нападнал својата сопруга Анита.

Истите извори од урегентниот центар за „Бота сот“ велат дека во домот на Харадинај биле со присуство на полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.