Рама го предупреди Пендаровски: Кога зборуваш за раздвојување на датумот за преговори, сети се како ги доби изборите

Албанскиот премиер Еди Рама попладнево преку Фејсбук реагираше на изјавата на претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски во која … Продолжи со читање Рама го предупреди Пендаровски: Кога зборуваш за раздвојување на датумот за преговори, сети се како ги доби изборите