Албанскиот премиер Еди Рама најави дека денеска ќе ја прими вакцината против коронавирусот.

Тој на прес-конференција изјави дека вакцинацијата почнува денеска во 15 часот, но членовите на Владата и Одборот на експерти нема да имаат подобар третман од останатите и нема да има приоритетно вакцинирање.

Претходно беше објавено дека со вакцината, произведена од компаниите Фајзер и БиоНТек, прво ќе бидат вакцинирани здравствените работници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.