Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска низ улиците на Тирана се расправал и ги предупредувал пензионерите кои биле излезени да седат дома.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.