Пукање во Љубљана, најмалку двајца мртви

Во Љубљана околу 15 часот се слушнале истрели од огнено оружје, а локалната полициска управа соопшти дека две лица починале … Продолжи со читање Пукање во Љубљана, најмалку двајца мртви