Во моментот пред самиот ресторан има голем број на полициски службеници. Неофицијално, напаѓачот има 39 години, додека ранетиот има повреди во рацете и стомакот.

Двете лица се знаеле и заеднички се дружеле претходната вечер, а исто така заедно пристигнале и во ресторанот. Ранетиот млад човек е полицаец кој бил на боледување, а некои медиуми пренесуваат и дека тој бил суспендиран.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.