Едно лице е рането во престрелка во Белград.

Полицијата и Брзата помош се на терен.

Престрелката се случила во 10 часот и 30 минути, пишува Телеграф.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.