Унгарскиот премиер Виктор Орбан објави фотографија од новородениот внук. Тој е многу среќен со приновата во семејството па реши да ја сподели со јавноста. По три внуки сега стигна и првиот внук.

Орбан има пет деца, четири ќерки и еден син а со сопругата Аника е во брак од 1986 година.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.