Медиумите во Србија пишуваат дека е забележан првиот случај на коронавирус во таа земја. Станува збор за маж од Суботица (43), кој патувал во Унгарија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.