Мирни се вечерашните протести во Белград.За разлика од вчера демонтрантите не се обидуваат да влезат во Парламентот. Само повремено палат по некоја бакља и го слушаат говорот на попот Григорије. Полицијата е помалку присутна на околните улици.

Српските власти пак се убедени дека зад протестите стојат странски служби откако беа уапсени дестина лица со пасоши на Украина, Киргистан, Израел и Велика Британија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.