Под полициско возило, дел од придружбата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, пронајдена е бомба.

Како што пренесуваат турските медиуми, експлозивната направа била поставена под еден автомобил кој бил во придружбата при состанокот на Ердоган во Сиарто.

Забележана е во последен момент, а ја откил полицаецот што го возел автомобилот, пишуваат турските медиуми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.