Безживотното тело на А.Т. (28) е пронајдено на паркингот на железничката станица во Косово Поле.

Портпаролката на косовската полиција, Флора Ахмети, информира дека полицијата внимателно го истражува случајот, иако има елементи што укажуваат на самоубиство.

Телото на жртвата е испратено на обдукција во Институтот за судска медицина во Приштина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.