Заменик-министерот и портпарол на грчката Влада Стелиос Пецас, напладне ќе ги соопшти промените во Владата на Грција, односно како што соопштуваат од кабинетот на Мицотакис „функционалните подобрувања во владиниот состав“, јави дописничката на МИА од Атина.

Според информациите во Грција, веројатно е дека не станува збор за класична реконструкција, туку за мали промени особено на позициите заменици-министри и генерални секретари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.