Подгоричката полиција го уапси Горан Милашиновиќ, член на  бандата „Пинк Пантер“ и неговиот пријател Иван Чарапиќ.

Како што било кажано на Вијести.ме, Милашиновиќ и неговиот пријател биле уапсени во подгоричката населба Мареза, во близина на локалниот ресторан.

Наводно, Милашиновиќ претходно им се заканувал на поранешната сопруга Ени и нејзината кума Т. С., кои ги сретнал пред ресторан во населбата Мареза.

Соговорникот на Вијести.ме изјави дека поранешните сопружници се сретнале на паркингот во ресторанот, а Милашиновиќ започнал да ја навредува Ена, а потоа ја фатил за коса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.