Претседателот на Србија Александар Вучиќ е во посета на САД каде учестува на американско-израелки форум. Домаќините се погрижија тој да биде максимално безбеден за време на неговиот престој.Па така Вучиќ се возеше со Шверолет теренско возило со висок степен на заштита.

На возилото се виореја американското и српското знае како знак на почитување меѓу двете земји.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.