Претседателот на Владата на Република Српска, Радован Вишковиќ е тестиран на Универзитетскиот клинички центар и резултатот од ПЦР тестот покажал присуство на корона вирус.

Понатамошната работа на Кабинетот на претседателот на Владата и членовите на Владата ќе биде организиран согласно препораките на Институтот за јавно здравје на Република Српска и епидемиолошките служби, соопштија од Владата на РС.

Сите претходни планирани активности и состаноци на премиерот Вушковиќ ќе бидат откажани.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.