Премиерот на Албанија, Еди Рама доживеал сообраќајна несреќа во местото Гоша, јавуваат албанските медиуми.

Како што се наведува, Рама патувал кон Берат кога во еден момент едно возило му го попречило патот и ја предизвикало несреќата.

Во сударот нема повредени, а на возилата е причинета помала материјална штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.