Бранимир Несторовиќ, еден од најпознатите српски доктори, е убеден дека корона вирусот во Србија бил присутен уште во јануари но оти не може да се утврди кој е преносителот.

Јас сум убеден во тоа. Во јануари имаше празници и голем проток на луѓе. Во тој период имаше голем број на тешки пневмоии. Проблемот со короната е што се преклопува и со грипот. Во Ниш имаше пациент кој беше позитивен и на грип и на корона-открива докторот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.