Српските медиуми дојдоа до нови, досега највознемирувачки фотографии на кои наводно се наоѓаат жртвите на криминалната банда на Вељко Беливук.

Дел од овие слики неодамна им биле презентирани и на новинарите во Обвинителството за организиран криминал.

Инаку, овие материјали и пред судот ќе бидат искористени како еден од бројните докази против Веља Невоља и Марко Миљковиќ.

Објавената содржина е исклучително вознемирувачка.

По следните 24 часа фотографиите ќе бидат достапни на овој ЛИНК .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.