Предупредување до станарите објавено на огласната табла на една зграда во Србија стана вистински хит на социјалните мрежи.

Не е познато во кој град е напишано, но видливо е незадоволството на еден од станарите, кому му пречи водењето љубов на соседите.

Се молат станарите од стан борј 33 да ја намалат љубовната галама преку ден и навечер – пишува на објавеното предупредување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.