Страшна сообраќајка за случи утрово во Србија.Во близина на Младеновац се судрија камион за ѓубре, патничко возило и комбе.

Шестмина се повредени па пожарникарите мораа да ги сечат возилата за да ги извлечат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.