Во сообраќајна несреќа на камион и камионет што се случиla денеска околу 11 часот под засега неразјаснети околности близу селото Лаѓевци на Ибарската магистрала тешко повредени се две лица.

Како што објавија медиумите, се претпоставува дека несреќата се случила кога камион „сканија“ на пат кон Краљево, налетал на камион „фиат“ со белградска регистрација, во кој бил дел од екипата на познатата ТВ серија „Куќа на срцата“ чијшто возач се обидел да се приклучи од спореден пат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.