Грчката полиција откри повеќе од 100 килограми хероин во стан под кирија во центарот на Атина.

Полицијата денес објави дека 102 килограми и 685 грама од дрогата се пронајдени во пакувања скриени во четири спортски торби, за време на рација во стан недалеку од главната железничка станица, пренесува АП.

Станот бил изнајмен на 24 септември, но никој не бил во него за време на рацијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.