Поројни дождови, на места со помали поплави, град… Такво е времето на Балкнаот деновиве, такво се очекува да биде и во наредните неколку дена, а метеоролозите прогнозираат дека и Македонија нема да биде заобиколена од поројните дождови.

„Вечерњи.хр“ пренесува повеќе фотографии како синоќа излгледал Страдун, најпознатата улица во Дубровник.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.