Министерот за одбрана на Србија Александар Вулин смета дека нема да има голема промена во политката на Косово по изгасувањето на недоверба на владата на Косово.

После Курти ќе дојде Мурти. Што се однесува на Срвија не очекувам големи промени-смета министерот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.