Според последните информации, во последните 24 часа, 487 новозаразени од 10.710 тестирани биле регистрирани во Србија, а за жал, уште две лица починале.

Во моментов има седум пациенти на респиратор, а 521 заразен е на болничко лекување.

Од почетокот на епидемијата, регистрирани се вкупно 723.518 случаи на ковид-19, а 7.129 луѓе починале.

Тестирани се вкупно 4.708.532 примероци.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.