За време на викендот на Фејсбук се појави видео снимено во близина на Томилавград во БиХ, каде еден автомобил дивееле по лизгавиот пат.

Снимката која е објавена со опис: „Погледајте го идиотот кој го глуми Вин Дизел од филмот Брзи и жестоки…Страшно е какви кретени дивеат по улиците“ и поставен е на Фејсбук страната Црна хроника Балкан.

На снимката се гледа автомобил кој по ноќ се лизга лево-десно.

Видеото наиде на бројни коментари, а имало и такви кои го осудувале ваквото возење.

Треба сите да ги затворат, Заради вакви ни гинат децата –  се само дел од коментарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.