На социјалните мрежи е објавено видео од фрлање на крстот во Ботевград во Бугарија.

На видеото се гледа како, иако по крстот скокаат само четворица, едниот од нив успева да влезе во жестотка размена на тупаници со човек од публиката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.