Полицијата тргна да се пресметува со демонстрантите и тие се разбегаа кон црквата Св. Марко. Ова следеше откако цела ноќ демонтрантите ги гаѓаше полицијците а тие возвратија со солзавец.

Приведени се и неколкумина демонтранти како и полицајци. Демонстантите се разбегаа а полицајците се вратија на своите позиции.

Погледнете што се случува во Белград во моментов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.