Безживотно тело на Србин било пронајдено во Косово Поље од страна на косовската полиција. Според информациите од полицијата, станува збор за човек кој се водел како исчезнат.

Како што пренесоа полициските извори, беживотното тело на човек било пронајдено во едно поле, пренесува Контакт плус.

По пронајдувањето, телото на човекот е испратено во Институтот за судска медицина на обдукција, како што е регуларноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.