Еден по еден исчезнуваат сведоците против злосторствата на УЧК на Косово. Пред неколку дена е пронајден мртов Назми Рустеми кој беше заштитен сведок на Специјалниот суд.

Тој сведочеше пре неколку месеци и неговите тврдења допираат и до сегашните власти на Косово.Назим беше пронајден ликвидиран кај езерото Бадовац.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.