Тензично е денеска на Косово, посебно во Митровица.Специјалните полициски сили РОСУ дивеат и камерите го забележаа моментот кога фрлаат шок бомба а потоа и солзавец.

Еден специјалец се распрва со насобраните граѓани а потоа влегува во аптеката.

Погледнете го дивеењето на РОСУ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.