По 12 дена лекување од Ковид-19, поглаварот на Грчката православна црква, архиепископот Јеронимос е пуштен од болница.

Архиепископот Јеронимос на 19 ноември, со благи симптоми на коронавирусот, беше примен во болницата „Евангелисмос“ откако добил позитивен резултат на тестот за Ковид-19, направен два дена претходно.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.