Подигнато е ново обвинение за обидот за убиство на водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ.Тој е во затвор во Белград откако падна во Турција со македонски пасош. .

Пред две години, кога неговата сопруга кога дошла пред зградата на затворот во Белград ја пресретнале непознати лица преправени во полицајци кои имале за задача да го отрујат Вукотиќ..

Планот бил да вбризгаат цијанид во сокот што го носела за својот сопруг.Но, таа проверката ја пријавила кај стражарите во затворот и пратката била фрлена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.