Ситуацијата во Црна Гора кулминира. Повикот на таканаречените црногорски патриоти да се “одбрани Црна Гора од душманите” веќе се спроведува на дело.

Десетина црногорци бркаат едно момче и го тепаат поради тоа што кренал три прсти, односно се идентификувал со српската тробојка која масовно се поставува деновиве низ цела Црна Гора, односно на имотот на СПЦ, илјадници демнонстранти и верници се постојано на улиците на Црна Гора.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.